Windows 7 Gizli Klasör Oluşturma

, , Leave a comment

Eğer bilgisayarınızı sizden başka kullanan yada karıştıran var ise bazı dosyalarınızın güvende olması mevzusunda şüpheye düşebilirsiniz. Saklamanız ihtiyaç duyulan dosyaları saklamak istiyor ve kimsenin ulaşmamasını istiyorsanız windows 7’de gizli saklı klasör oluşturma adlı makalemizi incelemenizi önermekteyiz.

Ilk olarak neye ihtiyacınız olduğuna dair informasyon sahibi olmalısınız. İşletim sistemi olarak Windows 7 kullanmalı ve azca o kadar da bilgisayar bilgisine haiz olmalısınız.

SECRET
  1. İlk adımda kendinize yeni bir klasör oluşturun. Bunun için bilgisayarınızın masaüstü kısmında sağ tıklayınız. Yeni sekmesine geliniz ve yeni klasör seçeneğine tıklayınız. Yeni klasörünüzü oluşturmuş bulunmaktasınız.
  2. Ondan sonra saklamak isteyeceğiniz, koruma altına almak istediğiniz kimsenin görmemesini istediğiniz dosyalarınızı, resimlerinizi, müziklerinizi, videolarınızı, belgelerinizi vs. bu oluşturduğunuz yeni klasörün içine atınız.
  3. Sonrasında yeni oluşturduğunuzun klasörün simgesini değiştirmelisiniz. Klasörünüz üstünde sağ tıklayın ve özelliklere gelin. Burada simge değiştir sekmesini bularak klasörünüze boşluk şeklinde olan simgeyi seçiniz.
  4. Son olarak ise klasörünüzün adını değiştirmeniz gerekmekte. Winsows 7 arama çubuğunuza “Karakter Eslem” yazınız. Oluşturulan pencerede karakterler içinde boşluk olanı seçiniz ve Control + C yaparak karakteri kopyalayınız.
  5. Klasörünüze dönerek sağ tıklayın ve tekrardan adlandır deyiniz. Control+V yaparak kopyalamış olduğunuz karakteri yapıştırınız. Hem de bu işlemi direk olarak yapmak istiyorsanız klasörünüzde tekrardan adlandıra tıklayınız ve ALT+0160 komutunu yazarak bu işlemi özetlemek gerekirse gerçekleştirebilirsiniz.
  6. Bu işlemler yardımıyla windows 7 işletim sisteminde gizli saklı dosyalar oluşturabilir ve dosyalarınızı güvenlikle saklayabilirsiniz.

Daha önce de Telefona Farklı Uzantılı Mail Kurma konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

7 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published