Whatsapp Web Kullanımı

, , Leave a comment

Son zamanların en popüler mesajlaşma olarak karşımıza çıkmakta Whatsapp messenger. Akıllı telefonlarımızın ve tabletlerimizin olmazsa olmaz programı, toplumsal medyanın eğer olmazsa olmazı olmuş durumda Whatsapp. Bu programın telefonda kullanılması şeklinde bilgisayar platformlarında da kullanabilirsiniz. Peki, whatsapp uygulamasını bilgisayarda kullanmak için ne yapmanız gerekmekte? Bunun için whatsapp wep iyi mi kullanılır adlı makalemizi okumalısınız.

Whatsapp web uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak telefonunuzda whatsapp uygulaması kurulu olmak zorunda. Aksi takdirde whatsapp webi kullanamazsınız.  Whatsapp web uygulamasına giriş yapabilmeniz için web bağlantısı olan bilgisayarınızda her hangi bir tarayıcıya whatsapp web yazmalısınız. Arama sonuçlarında ilk başta çıkan siteye giriş yapmalısınız. Ondan sonra mobil cihazınızdan whatsapp uygulamanıza giriş yapmanız gerekmekte. Uygulamaya giriş yaptıktan sonrasında söyleşi menüsünde sağ üst köşede bulunan üst üste 3 nokta seçeneğine tıklayınız. Arkasından oluşturulan pencere de QR kodu taramanızı söyleyen bir menü açılacaktır.

Bu menünün sağ alt kısmında bulunan “Tamam, anlaşıldı.” Seçeneğine tıklayınız. Peşinden bilgisayarınızda açmış olduğunuz whatsapp web sayfasındaki QR kodunu mobil telefonunuzda oluşturulan alana taratınız. Tarama birazcık süre alabilir. Tarama onaylandıktan sonrasında whatsapp web sayfanızda telefonunuzda kullandığınız whatsapp açılacak ve söyleşi menüsü, gruplar ve kişiler birebir telefonunuzdaki uygulamadakilerin aynısı olacaktır. Artık whatsapp web uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Son olarak whatsapp web uygulamasını kullanmaya devam edebilmek için telefonunuz kesinlikle internete bağlı olmalıdır.

Kaydet

Daha önce de Google Play Hataları ve Çözümleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

23 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published