Whatsapp Alınıtılı Mesaj Gönderme

, , Leave a comment

Bu yazımızda sizlere whatsappta alınıyılı mesaj gönderme konusunu anlatacağız.

Whatsapp artık arkadaşlarınızla , ailenizle yada grup sohbetlerinde kullanabileceğiniz “Alıntı” özelliğine haiz. Android beta v.2.16.118 sürümünde öne çıkan bu özellik yardımıyla , mesajları seçerek bu mesajlara alıntılı bir görselle yanıt verebilirsiniz. Whatsapp Alıntılı ileti nasıl gönderilir ? aşağıdaki anlatımımızda da bu mevzu hakkında data vereceğiz.

Bilhassa grup sohbetlerinde , konuşmaların birbirine girmemesi ve daha anlaşılır bir halde kendinizi ifade edebilmeniz için oldukça yararlı bir özellik olacaktır. Whatsapp yetkililerine son zamanlarda grup sohbetleri hakkında herhangi bir gelişim olmadığına dair birçok eleştiri yapılıyordu. Bu mevzuda ilerleyen günlerde daha değişik yenilikler görebiliriz.

Alıntılı bildiri göndermenasıl yapılır ?

Özelliği kullanmak için ilgili beta sürümü kurmanız yada kesin sürümü yüklemiş olmanız gerekiyor. Kısa sürede bu güncelleme gelecektir esasen.

Alıntı yapacağınız mesaja basılı tutun. Yukarda favorilere ekleme, mesajı silme, metin kopyalama ve aktarma benzer biçimde seçenekleri şimdiye kadar görüyordunuz aslına bakarsanız. Alıntı özelliği ile yeni bir simge daha eklenecektir.

Alıntı yapmak isterim simgesine dokunun.

whatsapp alinti

Mesajı alıntı yaptıktan sonrasında göndermek istediğiniz mesajı yazarak gönder butonuna dokunabilirsiniz.

Aşağıdaki şeklinde mesajınız gönderilmiş olacaktır.

alinti mesaj atma

Güncellemenin Ağustos ayı sonuna kadar tüm telefonlara geleceğini düşünüyoruz. Eğer şimdiden özelliği kullanmak istiyorsanız beta sürümü telefonunuza yüklemeniz gerekecektir. Özellik duyurulduktan sonrasında daha detaylı açıklamalar ile yazımız güncellenecektir. NDTV’nin kaynaklarına nazaran bu özelliğin yanında çeşitli süprizler de karşımıza çıkabilir.

Kaydet

Daha önce de Google Duo ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

36 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published