Türkiye İle Rusya Arasında Muhteşem Yüzyıl Turları Başladı

, , Leave a comment

Antalya’da gerçekleşen Türkiye-Rusya Medya Forumu’nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, iki ülke içinde dizi, beyazperde şeklinde prodüksiyonlar için emekler yapılabileceğini belirterek, Rusya’da izlenme rekorları kıran Görkemli Yüzyıl dizisinin Hadımköy’deki seti ve Topkapı Sarayı’nı kapsayan turlar düzenlenebileceğini söylemiş oldu.

Global Connection organizasyonunda Antalya Maxx Royal Belek otelde düzenlenen Türkiye-Rusya Medya Forumu’nda konuşan Kültür ve Gezim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye ve Rusya içinde kültür-sanat alanında ortak yapımlar için girişimlerde bulunacaklarını belirterek “Bakanlık olarak iki ülke alanında dizi, beyaz perde benzer biçimde prodüksiyonlar için maddi, içsel desteğe hazırız. Rusya’da izlenme rekorları kıran Görkemli Yüzyıl dizisinin Hadımköy’deki seti ve Topkapı Sarayı’nı kapsayan turlar düzenleyebiliriz” dedi.

60’tan fazla Rus gazetecinin katılmıyla gerçekleşen forumda, Rus ve Türk gazeteciler Iktisat Bakanı Nihat Zeybekci ve Bakan Nabi Avcı’ya sorular sordu.

Rus gazeteciler, ekonomik ilişkilerin daha çok iyi mi geliştirileceği ve gayrimenkul alanlara vatandaşlık verilmesi, uzun soluklu oturma izni verilmesi konularının haricinde Türk dizilerine ilişkin çarpıcı sorular yöneltti.

Bilhassa Görkemli Yüzyıl dizininin Rusya’da oldukca ilgi gördüğünü kaydeden Rus gazeteciler, dizinin çekilmiş olduğu bölgelere turlar düzenlenmesi, dizi oyuncularının Rusya’da ağırlanması ve iki ülkenin ortak film yapmaları mevzusunda herhangi bir çalışmanın olup olmadığına yönelik sorularını Bakan Nabi Avcı’ya ilettiler. Avcı, bu sorulara, “Bakanlık olarak iki ülke alanında dizi, beyazperde şeklinde prodüksiyonlar için maddi, tinsel desteğe hazırız” diye cevap verdi.

Daha önce de Sosyal Medyada Çam Deviren Ünlüler konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

21 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published