Tumblr Hesabı Şikayet Etme

, , Leave a comment

Toplumsal ağ ve blog sitesi Tumblr’de, hesap yada içerik şikayeti yaparak , bu içeriklerin kaldırılmasını iyi mi sağlayabilirsiniz anlatmaya çalışacağız. Her paylaşım platformunda olduğu şeklinde Tumblr’de kötüye kullanım halinde insanlara ciddi zararlar verebilir. Kullananların içeriklerini hazırlayıp yayınladığı bu platformu kötüye kullanan kişiler, insanların hususi yaşamını, kişisel bilgilerini , ticari ve kişisel itibarına zarar veren birçok paylaşımlar yapabilir. Bu durumda yapılabilecek birçok işlem var fakat bu işlemler fazlaca süre almış olduğu için , en kısa ve net çözüm olan yetkililere durumu iletmekte yarar var.

Blog paylaşımlarını hoyratça kullanılan bu hesapları yakınma ederek içeriklerin silinmesini ve bu hesapların kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Şikayet’te bulunacağımız ilgili sayfaya giriş yapmak için Tıklayın

Gönderilen içeriğin detayı hakkında informasyon vermemiz gerekiyor. Gösterilen içerik sizinle ilgili iyi mi bir data paylaşıyor ? burada doğru kategoriyi seçmeniz gerekiyor. Çoğu zaman kişisel fotoğrafların yayınlanması ile ilgili şikayetler fazlaca sık oluyor. Bunun için “Hususi fotoğraflarım gönderilmişti” seçeneğini seçin.

“Bu mevzuda işleme geçebilmemiz için kimliğini doğrulamamız gerekiyor. Fotoğraflı nüfus cüzdanını tarayarak ya da fotoğrafını çekerek bizlere gönderebilir, eğer herhangi bir kimliğe ulaşamıyorsan üstünde “Tumblr, this is me.” (Tumblr, bu benim.) yazan bir kağıtla kendi fotoğrafını çekip yollayabilirsin. Merak etme, bu fotoğraflar gizli saklı tutulacaktır.”

tumblr icerik

Paylaşılan içerik hakkında mümkün olduğunca detaylı bilgiler vererek istenilen belgeleri göndermeniz gerekiyor. Burada paylaştığınız fotoğraflar ve bilgiler tamamen güvendedir. Ne kadar fazlaca kanıt sunarsanız o denli kısa sürede yanıt alırsınız.

tumblr sikayet

NOT: İletilerinizi ingilizce olarak göndermeniz gerekiyor. Google Translate bu mevzuda sizlere destek olabilir.

“Ayrıca küçük bir hatırlatma: Hemen hemen yaşadığın sorunlara ilişkin gönderdiğin Türkçe iletilere cevap veremiyoruz. Gene de bu formu kullanarak Destek birimimizle iletişime geçebilirsin, tek yapman ihtiyaç duyulan derdini İngilizce anlatmak. Bu mevzuda özür diliyoruz ve sabrın için teşekkür ediyoruz. İşlemler birkaç gün sürebilir; sadece endişen olmasın, mevzuyla ilgileniyoruz ve sana en kısa zamanda cevap vereceğiz. Ek olarak: Daha acele işleme geçilsin diye bir gönderiyi birkaç kez rapor etmek isteyebilirsin, oldukça organik; sadece unutma, bu durumda sistemimiz tıkanıyor ve problemi çözmek için daha çok süre harcıyoruz. Bizi bir asansör düğmesi benzer biçimde düşünebilirsin.”

Tumblr içerikleri hakkında daha çok data için bizlere yorum gönderebilirsiniz. Ek olarak arama motorlarından içerik kaldırma mevzusunda yazmış olduğumuz makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaydet

Kaydet

Daha önce de Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır Anlatımı konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

70 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published