Tijen Karaş Biyografisi

, , Leave a comment

Tijen Karaş kimdir? Tijen Karaş biyografisi, Tijen Karaş sevgilisi yada eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Tijen Karaş memleketi, Tijen Karaş kaç yaşlarında, Göz ve saç rengi nedir ve öteki tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Tijen Karaş hakkında ki tüm detayları açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Tijen Karaş biyografisinde eksiklik yada hata bulunduğunu düşünüyorsanız lütfen mevzu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Tijen Karaş doğum zamanı: 28.Ocak.1975

Tijen Karaş burcu: Kova

Tijen Karaş mesleği: Spiker

Türkiye Radyo Tv Kurumu’nda (TRT) vazife yapmaktadır.

Tijen Karaş, 28 Ocak 1975 tarihinde Ankara, Yenimahalle’de üç çocuklu bir ailenin ortanca kızı olarak dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Kısmı’nden mezun oldu. Üniversite ile paralel iş hayatına atıldı.

Tijen Karaş, üniversite yıllarında TRT Avrasya kanalında gösterilen bir programı sunarak başladı, bu mesleğe. Sonrasında Türk Haberler Ajansı’nda ‘Sanat ve Siyaset’ adlı bir köşe sunarak devam etti.

1995’te gösterim hayatına başlamış olan ve 2000 senesinde müzisyen Mahsun Kırmızıgül ve Prestij Müzik’in sahibi Hilmi Topaloğlu tarafınca satın alınarak adı MMC TV meydana getirilen C TV’geçerek o kanalda kültür sanat ağırlıklı ‘Günce’ adlı programı sunmaya başladı.

Tijen Karaş 1998 senesinde ise gene C TV’de vazife yapmış olduğu günlerde Uğur Dündar’ın daveti ile İstanbul’a Kanal D haber’e gitti. Onun haber kadrosunda vazife yapmış oldu, haberciliği öğrendi. 6 ay sonrasında Kanal D haberden haftasonu ana haberleri sunma teklifi vardığında haddini bilerek zamana ihtiyacı bulunduğunu bildirdi ve teklifi kabul etmedi.

Ondan sonra TRT’de müzik eğlence bölümünde canlı müzik programları sunmaya başladı. Mehmetçikle El Ele, Bayram Hususi, Sayısal Gece, Müzik Koridoru, Gençlik ve Yaşam şeklinde birçok programı sundu. TRT HABER kurulmadan ilkin, 2005 – 2010 yılları aralığında 5 yıl süresince hafta sonları piyasaya sürülen Habervizyon programını sundu. Peşinden da TRT Haberde spikerlik hayata geçirmeye başladı.

Tijen Karaş, Damla (d.2001) isminde bir kız çocuğuna haizdir.

15 Temmuz 2016 günü gecesi meydana getirilen darbe teşebbüsünde TRT’ye gelen askerler tarafınca zorla Yurtta Barış Konseyi’nin darbe bildirisi okutuldu.

12 Eylül 1980 askeri darbesinde de TRT spikerlerinden Mesut Mertcan, gece saat 04.00’de radyoda 1 numaralı MGK bildirisini okumuştu.

Tijen Karaş

 

Kaydet

Daha önce de Ömer Toprak Biyografisi konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

67 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published