Telefona Farklı Uzantılı Mail Kurma

, , Leave a comment

Android yada iPhone telefonlarınıza şirket (şirket) yada okul mail adresinizi oluşturmak için aşağıdaki 7 adımı uygulamanız yeterlidir. İş yerlerinde mail takip edeni oldukça mühim bir mevzudur. Günlük iletişim ve tüm iş akışı mail üstünden yürütülmüş olduğu için , tüm çalışanların mail’lerini anlık olarak takip etmesi gerekmektedir.

Kurumsal firmalar mail yönetimini kolaylaştırmak için Microsoft Exchange Server benzer biçimde mail yönetim sistemini kullanan şirketlerde mail adresi kurulumu yapmak oldukça kolaydır fakat daha minik işletmeler Pop3 protokolü kullandığından , bu mailleri oluşturmak birazcık daha karışık olabilir. Resimli ifade android telefonda yapılmıştır fakat iPhone telefonlarda’da aynı adımları takip edebilirsiniz. Birçok Üniversite mail servisi olarak Pop3 kullandığı için, tüm üniversite maillerini aşağıdaki yöntem ile telefonunuza ekleyebilirsiniz.

Şirket yada okul mail’i iyi mi kurulur ?

Ayarlar > Genel > Hesaplar > Hesap Ekle seçeneklerine giriş yapıyoruz. Telefon modelinize bakılırsa bu seçenekler farklılık izah edebilir.

Hesaplar’dan “Kişisel ( POP3) ” seçeneğine dokunuyoruz.

sirket-mail-kurulumu-1

E-posta adresini girerek “İleri” seçeneğine dokunuyoruz.

sirket-mail-kurulumu-2

Mail şifremizi girerek ilerliyoruz.

sirket-mail-kurulumu-3

Gelen sunucu ayarlarında Sunucu seçeneğini “mail.siteadi.com” olarak değiştiriyoruz.

Güvenlik türü mail sunuculara nazaran değişim göstermektedir. “STARTTLS” seçeneğini işaretleyerek ileri diyoruz. Eğer bu aşamada hata alırsanız güvenlik türünü “Yok” olarak değiştirerek ilerleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
sirket-mail-kurulumu-4

Giden sunucu ayarlarında “SMTP sunucu” seçeneğini de yukarıdaki şeklinde “mail.siteadi.com” olarak değiştiriyoruz. Güvenlik türünü yok olarak işaretleyin eğer hata alırsanız öteki ayarları seçenekleride deneyerek ilerleyebilirsiniz.

sirket-mail-kurulumu-5

Aşağıdaki ekranla karşılaşıyorsanız kurulum yapılmış oldu anlamına geliyor. Tüm ayarlar başarı ile tamamlandıktan sonrasında Hesap seçeneklerinizi düzenleyebilirsiniz. Senkronizasyon sıklığı ve bildiri ayarlarınızı düzenleyerek ileri seçeneğine tıklayın.

sirket-mail-kurulumu-6

Son olarak telefonunuzdan E-posta gönderirken görünür olan hesap adını yazıyoruz. İleri seçeneğine tıkladıktan sonrasında hesabınız otomatikman açılacaktır ve mailler ekranınıza düşmeye başlayacaktır.

sirket-mail-kurulumu-7

Genel olarak ayarlar yukarıdaki gibidir. Yazının başlangıcında belirttiğimiz şeklinde bazı ayarlar şirketinizin sunucu adresine nazaran değişim gösterebiliyor. Bu ayarları test yanılma yolları ile bulabiliriz. Exchange benzer biçimde sunuculara haiz işletmelerde sunucu adı şeklinde detayları yetkililerden almanız gerekmektedir. Pop3 protokolü kullanan tüm mail hesapları bu şekilde kurulmaktadır. Sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Daha önce de Bilgisayardan Canlı Periscope İzleme konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

11 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published