Sivilce Nasıl Geçer 5 Yöntem

, , Leave a comment

Bilhassa erişkinlik döneminde yaşanmış olan ve pek oldukça insanoğlunun psikolojisini fena yönde etkileyen akne bir cilt hastalığıdır ve tedavi ile düzelebilir. Hanımlarda daha çok görülen bu sorun görüntüsüne ehemmiyet veren gençler için kâbusa dönüşebilir ve tedavi edilmezse ileri boyutlara ulaşabilir. Bazı insanlarda ise dönem dönem çıkan tek tük sivilceler vardır ve bunlardan kurtulmak oldukca zor değildir.

Uzun Vakit devam eden sivilce probleminiz var ise ne olursa olsun bir dermatolog yardımı almalısınız. Doktorunuz sizi muayene edecek ve ilkin dıştan tropikal tedavi şekilleri ile cildinizin düzelmesini sağlayacak, sonrasında lüzumlu görürse A vitamini tedavisi olan antibiyotiklere başlatacaktır. Onun haricinde doktora gidecek kadar ciddi bir sorununuz yoksa bazı rahat kurallarla sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz.

sivilce
Sivilce oluşumunu engellemek için 5 rahat kaide
  1. Cildinizi temizlemeyi dikkatsizlik etmeyin. Sabah ve akşam cildinizi Okyanus sabunu ya da yüz yıkama jelleri ile temizledikten sonrasında cildinize uygun nemlendirici sürerek bir cilt bakım rutini oluşturun.
  1. Paraben içeren kozmetik ürünlerden uzak durun. Mümkün olduğunca mineral makyaj malzemeleri kullanmaya itina gösterin.
  1. Abur cuburu hayatınızdan çıkarın ve yağlı gıdalardan uzak durun.
  1. Kucak dolusu yeşil çay ve su tüketin. Yeşil çay cildinizi gençleştirir ve sıkılaştırır. Günde minimum 2 litre su için.
  1. Makyajla yatmayın ve saat kaç olursa olsun, ne kadar bitkin olursanız olun kesinlikle cildinizi temizleyerek uyuyun.

Daha önce de Kil Maskesi Nasıl Yapılır konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

19 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published