Samsung Galaxy K Zoom Özellikleri Kamerası

, , Leave a comment

Üst Düzey Kameraya Haiz Akıllı Telefon

Samsung Galaxy K Zoom akıllı telefon bilhassa fotoğraf çekme meraklıları için geliştirilmiş bir modeli. Galaxy K Zoom akıllı telefonda kompakt bir kamera bulunmakta. Bu modeldeki kamera üst düzey fotoğraf makinelerinde bulunmakta. Şu demek oluyor ki Samsung fotoğraf makinesiyle akıllı telefonu birleştirdi ve ortaya Galaxy K Zoom modelini çıkardı. Fakat Samsung bunu ilk kez yapmıyor. Saha ilkin Galaxy S4 Zoom modelinde de benzer teknolojiyi görmüştük. Öyleki ki Galaxy K Zoom modeli çıkmadan ilkin isminin Galaxy S5 Zoom olacağı iddaaları bile ortaya atıldı.

Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom

Samsung, Galaxy K Zoom modeline üst düzey bir kamera eklerken teknik özelliklerini düşürmemesi sevindirici bir durum. Aksi taktirde muhteşem kamerasına gölge düşürmüş olurdu. 10X yakınlaştırma özelliği bulunan kamerası Galaxy K Zoom’un kalınlığını oldukca fazla etkilememiş. Bilhassa Galaxy S4 Zoom’a bakılırsa kıyasladığımızda bu durum daha net ortaya çıkıyor.

Galaxy K Zoom Donanım Özellikleri

Galaxy K Zoom akıllı telefonun arka bölümünde üst düzey çözünürlüğe haiz 20.7 megapiksel bir kamera bulunmakta. Ön tarafta ise 2 megapiksellik bir kamera bulunmakta. Bu akıllı telefon ile en kaliteli fotoğrafları çekmek demek bununla birlikte hafızanında büyük olması anlama gelir. Galaxy K Zoom’da depolama kapasitesi ise 8 GB olarak belirlenmiş. Ek olarak microSD kart ile 64 GB’a kadar artırma imkanınız var. Fakat 8 GB’lık alan çekeceğiniz fotoğralar için kafi gelmeyebilir. Dolayısıyla büyük olasılıkla microSD kart kullanmak zorunda kalacaksınız.

Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom’un ekranı ise 4.8 inç ebatında ve 1280 x 720 px çözünürlüğünde. Ekran teknolojisi ise Super AMOLED ekran. Galaxy K Zoom, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine haiz. Bu model işlemci yönünden oldukça kuvvetli. 4 çekirdekli 1.7 GHz hızında Exynos işlemci var. Grafik işlemcisi ise Mali-T624. Galaxy K Zoom’un belleği ise kısaca RAM’i 2 GB. 137 x 70 x 16.6 mm boyutundaki bu modelin ağırlığı da 200 gram. Burada ağırlık oldukça çok. Doğrusu sizi belli bir süre sonrasında rahatsız edecek türden.

Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom

Çift hat desteği olmayan Galaxy K Zoom’da wi-fi, NFC teknolojisi, GPS, 4G, HDMI girişi, Bluetooth ve FM radyo bulunmakta. 2430 mAh bataryası ile 14 saatlik bir konuşma süresi gerçekleştiriyor. Müzik çalma süresi ise 4 saatten fazla. Avrupa’da ölçülen SAR kıymeti kafada 0.40 W/kilo iken vücutta 0.37 W/kilogram. Tüm bu özelliklere haiz Galaxy K Zoom akıllı telefonun fiyatı ise şu an için 1.799 TL’dir.

Daha önce de Periscope Yayın Kaydetme konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

25 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published