Pottermore’dan 3 Tane Hogwarts Temalı E-Kitap

, , Leave a comment

2011 Temmuz’unda, Harry Potter serisinin yaratıcısı J. K. Rowling tarafınca açılışı gerçekleşen ve Potter dünyasının dijital versiyonu olarak lanse edilen Pottermore adlı internet sayfasında şimdiye kadar Harry Potter’la ilgili, daha ilkin asla bilmediğimiz, Rowling tarafınca kitap serisinde anlatılmaya yada yerleştirilmeye fırsat bulamamış bir sürü data ve hikâye gördük. Kasım 2016’da gösterime girecek olan Fantastic Beasts adlı filmle ilgili ön data ve hikâyeler de gene Pottermore sitesinde son dönemde gösterildi ve büyük ilgi görmüş oldu.

Yalnız öykü ve hikâyeleriyle değil, kullanıcılara sunmuş olduğu etkileşimli platform yardımıyla de Pottermore, web kullanıcılarına bir anlamda cadılar ve büyücüler dünyasının kapılarını aralamış oldu. Seçmen Şapka vesilesiyle değişik sınıflara seçilen kullanıcılar, sitenin değişik pek oldukca bölümünden çeşitli bilgiler edinip oyunlar oynuyorlar.

Pottermore şimdi de, internet sayfasında mevcud arşivlik Hogwarts bilgilerini, Pottermore Presents adı altında, gene Rowling’in kaleminden çıkmış içerikleri, Short Stories from Hogwarts: Of Power, Politics and PoltergeistsHogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide ve Short Stories from Hogwarts: Of Heroism Hardship and Dangerous Hobbies başlıkları altında birer e-kitap olarak sunuyor. J. K. Rowling’in Harry Potter serisine ek olarak yazdığı Fantastik Canavarlar ve Çağlar Boyu Quidditch adlı minik kitaplar benzer biçimde olan bu e-kitaplar, Hogwarts temalı olup cadılık ve büyücülük okulunun içinden detayları içerecek.

Kaydet

Daha önce de Suicide Squad (2016): Gerçek Kötüler Mi? konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

22 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published