Kickass Torrent Neden Kapatıldı?

, , Leave a comment

Dünya’nın en oldukca kullanılan torrent sitelerinden birisi olan kickass.to kapatıldı. Torrent indirme programının en oldukca kullanılan sitelerinden birisi olan kickass.to oyun, müzik ve beyaz perde şeklinde sektörleri büyük zarar uğrattı. Peki Kickass nedir, niçin kapatıldı?

Kickass.to’nun kurusu olarak bilinene Artem Valuin, uzun süredir ABD Birleşik Devletleri tarafınca aranıyordu. Yasadışı, lisanssız oyun, film, program ve müzik şeklinde

kickass

kickass

çeşitli alanlarda etkinlik gösteren kickass.to birçok ülkede uzun süredir kapalı durumdaydı. Kapalı olmasına karşın çeşitli yollara girişi elde eden kullanıcılar bugün kickass.to’nun tamamen kapatıldığını görmüş oldu. Dünya’nın en büyük yasadışı indirme sitelerinden birisi olan kickass.to nedir, niçin kapatıldı?

Dünya’nın en oldukça malum torrent indirme sitelerinden kickass.to, sahibi Artem Valuin’un tutuklanması sonrasında bugün kapatıldı. Uzun süredir siber polisler tarafınca aranan ve uzun bir takip sonrasında Polonya’da ABD’li polisler tarafınca tutuklandı. 2008 senesinde kurduğu kickass.to’nun tahmini kıymet 54 milyon dolar olarak düşünülüyor. Kurucusu ve hem de sahibi de olan Artem Valuin’un kickass üstünden yılda 12 ile 13 milyon dolar arası bir gelire elde etmiş olduğu düşünülüyor. Kickass, film, eğlence, sanat ve oyun sektörüne uzun senelerdir en büyük ziyanı veren web sitesi olarak biliniyor. ABD Birleşik Devletleri’nin uzun süredir savaşım etmiş olduğu kickass.to, Avrupa’nın pek oldukça ülkesinde kapatılmıştı.  Artem Valuin’u şu an onlarca dava beklemektedir.

Daha önce de LG G3 Nasıl görüntülü arama yapabilirim konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

5 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published