iPhonedan Androide Rehber Aktarmak

, , Leave a comment

iPhone’dan Android telefona geçiş yaparken , rehberinizi aktarmanız için fazlaca kolay ve kullanışlı bir yolu sizlerle paylaşacağız. Fotoğraf , video, döküman, müzik şeklinde dosyaların yedeklenmesi oldukça kolaydır fakat mevzu rehber yedekleme olduğu süre bir çok kullanıcı telefonunu değiştirmekten bile vazgeçebilir.

Rehberinizi yeeklemek , günümüz cloud sistemlerinde oldukça kolay bir işlemdir. Rehberi bir hesap ile senkronize edip kullanmak, telefonda oluşabilecek ani sorunlarda bile rehberinizi kurtarmanızı sağlar. Kısacası rehberim silindi ! artık eskilerde kaldı. Bu kadar online yedekleme sistemi varken bu oldukça zor.

Şimdi rehberi iyi mi aktaracağımıza bakalım.

iPhone kullanıcısıysanız iCloud hesap sahibi olmak zorundasınız. Bu hesabınıza bilgisayardan giriş yapmak için https://www.icloud.com/ adresini kullanabilirsiniz. Kulanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonrasında aşağıdaki şeklinde bir görselle karşılaşacaksınız.

Rehberim ( contacts) seçeneğine tıklayarak iPhone telefonunuzda mevcut rehberinize giriş yapın.

iPhone android rehber1

Rehberin derhal altında bulunan ayarlar simgesine tıklayıp “Hepsini seç”  (select all) seçeneğine tıklayın. Bu işlem ile tüm rehberimizdeki kişileri seçiyoruz.

iPhone android rehber2

Rehberinizi seçtikten sonrasında “Dışa aktar” (Export vCard) seçeneğine tıklayın. Rehberinizi bilgisayar masaüstünüze kaydedin. Bu işlem 3-4 sn içinde bitecektir. Şimdi masaüstümüzde rehberimizin bir yedeğine sahibiz.

iPhone android rehber3

Şimdi Android telefonumuzu açıp lüzumlu kurulumu yapıyoruz. Telefonumuzu çalıştırmak için bir Google hesabına ihtiyacımız var. Bu hesabı açtıktan sonrasında bilgisayardan #Google Kişilerim sayfasına giriş yapın.

Sponsorlu Bağlantılar
Kişilerim ekranında “İçe aktar” İmport Contacts seçeneğine tıklayın.

iPhone android rehber4

Oluşturulan ekranda “CSV yada vCard dosyası” seçeneğine tıklayın.

NOT: “Google Kişiler’in bu önizleme sürümünde, kişiler dosyasından içe aktarma hemen hemen desteklenmiyor. Kişiler dosyasından şimdi içe aktarma gerçekleştirmek için: Eski Google Kişiler’e gidin Daha çok menüsünde, İçe aktar’ı tıklayın ve dosyanızı yükleyin. Bu pencereye geri gelin ve tarayıcınızı yenileyin” hatasını görürseniz eski görünüme geçmeniz gerekiyor.

google ice aktar

Masaüstünde kaydettiğiniz dosyayı seçip YükleImport” seçeneğine tıklayın.

iPhone android rehber5

Hemen sonra telefonunuzdan “Ayarlar / Hesaplar/ Google ” seçeneğini takip ederek Kişilerim sekmesinin karşısında bulunan seçeneği etken hale getirin. Bu kadar ! artık telefonunuzda rehberinizi görebilirsiniz.

iPhone android rehber6

İşlemler birazcık uzun gelebilir fakat bilgisayarda bu işlemleri yapmanız 5 yada 10 dk sürecektir. Google hesabınızı açtıktan sonrasında bu işlemleri online olarak yapmış olup hemen sonra telefonda oturum açıp kişilerim seçeneğini etken edebilirsiniz. Senkronizasyon tamamlandıktan sonrasında yeni eklediğiniz kişilerinizde bu şekilde yedeklenecektir.

İşlemlerin tam tersini yaparak da Android telefondan iPhone telefona rehberinizi aktarabilirsiniz.

Kaydet

Kaydet

Daha önce de Whatsapp Alınıtılı Mesaj Gönderme konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

20 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published