iPhone 7 Ne Zaman Çıkıyor?

, , Leave a comment

Kullanıcıları (ya da fanları mı diyelim) tarafınca merakla beklenen iPhone 7 için artık sayılı günler kaldı! Apple tarafınca 7 Eylül’de lansmanı yapılacağı duyurulan iPhone’nun bu yeni modeli bununla beraber devrimsel yeniliklerde getirecek şeklinde görünüyor.

iPhone 7 Ne Vakit Satışa Çıkacak?

En oldukça dört gözle beklenen sual bu sanırım fakat satış zamanı maalesef hemen hemen net değil. Bununla beraber 7 Eylül’de lansmanı yapılacak bu teknoloji harikasının lansmandan kısa bir süre sonrasında kullanıcı ile buluşacağını anlamak zor olmasa gerek.

iPhone 7 Türkiye’ye Ne Vakit Gelecek?

Hemen hemen net bir tarih olmamakla beraber 7 Eylül lansmanından sonrasında ABD’da satışa çıkacak olan yeni iPhone’un kısa bir süre sonrasında da Türkiye satışlarının başlayacağını söylemek mümkün. Hatta iddialara bakılırsa Apple Türkiye’de bir telefon operatörü ile anlaşarak eski iPhone’ları alıp, yerine yeni iPhone modelinden verecek. Bu da markanın müdavimleri için extra bir kolaylık anlamına geliyor. Bu iddiaya gore, söz mevzusu kampanya iPhone 7’nin duyurulmasından ortalama 1 ay sonrasında başlamış olacak, şu demek oluyor ki Ekim ayı içinde Türk kullanıcılar da yeni iPhone’larına kavuşmuş olacak.

iPhone 7’nin Özellikleri Neler?

Bilinmiş olduğu suretiyle Apple şimdiye kadar iPhone’un  tüm modellerini satıştan ilkin sır benzer biçimde sakladı. Satışa çıkaracağı her model de bu yüzden büyük bir merak uyandırdı. Hatta o yıl çıkacak model için meydana getirilen lansmanlar da bu yüzden hep büyük ilgi görmüş oldu. Yeni iPhone modeli için de durum öncüllerinden değişik değil. Gene telefon özelliği hakkında söylentiler ve rivayetler havada uçuşurken kati ve net bilgilere ulaşmak neredeyse olanaksız. Gene de meraklıları için iPhone 7’de olacağı söylenen özellikleri madde madde sıralayalım.

1- Apple Samsung’un son modelleri Galaxy S7 Edge’e rakip olacak özellikleri yeni iPhone modelleri 7 ve 7 Plus’a getiriyor.

2- iPhone 7’de tıpkı Samsung’un yeni modelleri benzer biçimde kavisli ekranla geliyor! (Bu ekranın patenti 2013 senesinde alınmış!)

3- iPhone’nun yeni modelleri 7 ve 7 Plus’da yeni bir renk seçeneği! ‘Space Black’ doğrusu ‘Uzay Siyahı’ iPhone fanlarının beğenisine sunulacak.

4- Yeni iPhone modellerinde kulaklık girişi bulunmayacak! Bluetooth kulaklık mı geliyor acaba?

5- Alışıla gelmiş iPhone tuşlarına ilave yeni bir tuş daha geliyor. Bu iddia da gene alınan bir patente dayanıyor.

6- Yeni iPhone’larda 16 GB seçeneği olmayacak (aslına bakarsanız yetmiyordu). Ek olarak iPhone 7Plus’ta 3 GB RAM olacağı söyleniyor.

7- En fazlaca beklenen özellik, kablosuz şarj iPhone 7’yle yaşam bulacak. (hadi inşallah)

8- iPhone 7’nin öncüllerine bakılırsa daha sağlam ve su geçirmez olacağı söyleniyor.

Yukarıda da belirttiğim şeklinde bu özellikler şimdilik bir tek birer söylenti fakat bazılarının sağlam dayanakları var. Gene de yukarıda yazdığım özelliklerin kaçı doğru kaçı yanlış 7 Eylül’de ortaya çıkacak.

Son olarak yukarıdaki görselin de iPhone 7’ye ilişik olduğu iddia ediliyor. İddia sahibi de Fransız Nowhereelse adlı web sitesi.

Kaydet

Kaydet

Daha önce de iPhonedan Androide Rehber Aktarmak konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

18 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published