İnstagram Fotoğraf Şikayet Etme

, , Leave a comment

instagram resim sikayet

İnstagram’da sizin rahatsız eden resimleri yakınma ederek, bu resimlerin yayından kaldırılmasını yada görünürlüğünü engelleyebilirsiniz. İnstagram bu şikayetleri oldukça dikkatle inceleyerek kesinlikle geri dönüş yapmaktadır. Doğal olarak resimler hakkında işlem yapılabilmesi için bu resmin, instagram topluluk kurallarını ihlal ediyor olması gerekiyor.

hesap sikayet

İnstagram kullanımı esnasında , Topluluk Kurallarımızı ihlal eden içerikler görürseniz, söz mevzusu içerikleri paylaşan hesabın sahibi olan kişiyi yada gönderinin kendisini yakınma edebilirsiniz.

  • Birisinin hesabını yakınma etmek için, söz mevzusu kişinin profiline gidin ve kullanıcı adının tarafındaki  simgesine tıklayın. Kullanıcıyı Yakınma Et‘i seçin. Peşinden, yakınma etmek istediğiniz hesap türüne tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

    Sponsorlu Bağlantılar
  • Bir gönderiyi yakınma etmek için, gönderinin altındaki  simgesine tıklayın. Sonrasında Uygunsuz İçeriği Yakınma Et‘e tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Uygunsuz içeriklere lüzumlu kontroller yapıldıktan sonrasında 24 saat içinde işlem yapılarak , kullanıcılara geri dönüş yapılmaktadır. Bu biçim uygunsuz içeriklerin paylaşılma aşamasında engellemeye yönelik, instagram tarafınca çeşitli emek harcamalar yapılmaktadır. Her ne kadar kontroller yapılsada, kullanıcı geri bildirimleri de bu işlemlerin yapılmasında oldukça önemlidir. Müstehcen resimler hakkında meydana getirilen izahat:

“Çıplak yada müstehcen fotoğraf/video paylaşmak Instagram’ın Topluluk Standartları’na aykırıdır. Dolayısıyla biri bu şekilde bir talepte bulunduğunda yalnız “Hayır. Bu Instagram’da yasak” demeniz yeterlidir. Sadece Instagram’ın ötesinde, çıplak yada müstehcen fotoğraflarınızın/videolarınızın başkalarının elinde bulunmasının size ne benzer biçimde tesirleri olabileceğini de düşünmelisiniz. Birisi bu tarz şeyleri paylaşmış olduğu anda fotoğraf yada videolarınız üstündeki kontrolünüzü kaybedebilirsiniz. Kimi zaman insanoğlu hata yapar, fena şakalar yapar ya da öfkelendiklerinde paylaşmamaları ihtiyaç duyulan şeyleri paylaşırlar. 18 yaşından küçükseniz, reşit olmayanların çıplak yada müstehcen resimlerini web, cep telefonu, e-posta yada öteki yollarla paylaşmanın birçok ülkede yasadışı bulunduğunu ve hem bu resimleri oluşturan kişilerin hem de bu tarz şeyleri talep edenlerin hayatlarını altüst edecek şekilde ciddi yasal sonuçlar doğuracağını bilmeniz büyük ehemmiyet taşımaktadır.”

Bu ve buna benzer tüm durumlarda yakınma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kaydet

Daha önce de Pokemon Go Oyunu Resmen Yasaklandı konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

68 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published