HTC One X+ Özellikleri İncelemesi

, , Leave a comment

Rakiplerini baskı altında bırakacak olan HTC One X+ incelemesi karşınızda…

Akıllı telefon pazarında HTC’de sözü geçen markalar içinde. Şirket geçtiğimiz aylarda satışa sunmuş olduğu One X modeliyle hem ne kadar iddialı bulunduğunu ispatlamış, hem de iyi bir satış grafiği elde etmişti. Tüm üreticiler benzer biçimde son dönemde HTC de Windows Phone’a odaklanan firmalardan oldu sadece o ki eski yadigar Google Android işletim sistemli modellere verilen ehemmiyet azaltılmamış. Son olarak gelen HTC One X+ şu anda firmanın en kuvvetli Google Android işletim sistemli telefonu olma özelliğine haiz ve rakip modellerin satışını sekteye uğratacak kadar kuvvetli. Dahası efsanevi One X modeliyle benzer yanlar oldukca sadece özellikler günümüzün rekabet şartlarına daha da uygun hale getirilmiş durumda.

Dışarıdan bakıldığında HTC One X+’ı kardeşinden ayırmak pek de kolay değil. Boyutlar ve kasa görünümü nerede ise aynı sadece ufak değişimler var. Şu şekilde ki artık ekranın altında bulunan dokunmatik tuşlar kırmızı renkli bir aydınlatmaya haiz. Arka yüzde de kameranın çevresinde dönen çerçeve metalik kırmızı görünümde. Kırmızı rengin seçiminde normal olarak Beats Audio ses teknolojilerinin tesiri büyük. 134 x 70 x 8.9 mm’lik ölçülere haiz olan telefonun ağırlığı piliyle birlikte 135 gram seviyesinde. Micro SIM standardı eski modelde olduğu şeklinde devam ettiriliyor. Arka yüzeyin kayma ve çizilme önleyici yeni bir kaplama malzemesi bulundurduğu da telefona dokunduğunuz anda hissedilmeye başlıyor. Unutmadan yeni ekranın 4.7 inç büyüklüğünde bulunduğunu ve Gorilla Glass 2 koruyucu araç-gereç ile kaplı bulunduğunu izah edelim. Çizilmesi hakkaten oldukça güç.

htc-one-x

htc-one-x

Naturel olarak HTC One X+ kuvvetli bir telefon. NVIDIA’nın Tegra 3 platformuna haiz ve hem sistem, hem de grafik olarak tatminkar sonuçlar ortaya koyuyor. Tercih edilmiş olan işlemci 1.7 GHz frekansa haiz ve dört çekirdekli. Kullanılan işletim sistemiyse Google Android 4.1.1. HTC Sense 4+ arayüzü gene mevcut ve böylece telefonu kullanmak daha da keyifli hale geliyor.

Daha önce de Dragon City Kıymetli Taş Hilesi iPhone ve Android İçin konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

16 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published