Hatalı Basım Harry Potter Kitaplar Açık Arttırmada!

, , Leave a comment

Hatalı basılmış bir kitap almak ister miydiniz? Peki bu kitap dünyada milyonlar satmış, onlarca değişik dile çevrilmiş, kült eserler içinde yerini almış, beyaz perde uyarlaması ile gişe rekorları kırmış bir serinin ilk kitabı olursa? Evet, Harry Potter serisinin ilk kitabından bahsediyorum. Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabının ilk baskısının basım hatası içeren 500 kopyasından bir tanesinin açık arttırmada 26 bin pound’a (ortalama 100 bin lira) alıcı bulması planlanıyor.

Açık arttırmanın yapılacağı Bonhams Kitaplarının sahibi Matthew Haley, “Serinin ilk kitabı olarak Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın dünyanın dört bir tarafındaki milyonlarca okuyucuda ayrı bir yeri var” diyor. Harry Potter fanatiklerinin bu potansiyele haiz oladukları bir gerçek. Bunu habere meydana getirilen yorumlardan yada hatalı basmma gösterilen ilgiden idrak etmek mümkün. Hatta hatalı baskı Harry Potter açık arttırmada haberi yayıldıktan sonrasında elinde bu baskıdan olan okuyucularda Twitter’dan kendi kitaplarınnı satmaya çalışıyorlar.

Yurdumuzdaki Harry Potter fanlarında hatalı 500 baskıdan bir kopya var mı kim bilir fakat elinizde Harry Potter serisiniin ilk kitabının orijinal ilk baskısı var ise yukarıdaki sayfayı bi incelemenizde yarar var. Zira bu sayfada Harry Potter’ın Hogwarts’a gitmeden ilkin tamamlaması ihtiyaç duyulan okul eşyaları sıralamasında asa iki kez yer ediniyor.

Kim bilir kim bilir kitaplığınızda 100 bin Türk Lirası değerinde bir Harry Potter baskısı vardır!

Daha önce de Şiir Sokakta Sözleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

22 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published