Google Duo ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

, , Leave a comment

Google duo nasil kullanilir

Google Duo , mütevazi ve keyifli bir görüntülü görüşme uygulamasıdır. Google Duo kullanımını resimli olarak anlatacağız. Google I/O 2016 geliştirici konferasında tanıttığı uygulamayı Türkiye için yayınladı. Platformlar arası ( ios, android ) görüntülü görüşme desteği sunması ve oldukça kullanışlı bir arayüze haiz olması, rakiplerine ciddi fark atıyor. Apple’ın Facetime’ı , Microsoft’un Skype’ı yazılımına rakip olarak çıkan bu uygulama daha şimdiden kullanıcılar tarafınca büyük ilgi görmüş oldu.

Herhangi bir hesap gerektirmeden SMS doğrulaması ile hesabınızı açarak Google Duo’yu kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonrasında sms doğrulamasını yapmış olup, kamera, mikrofon ve rehber erişim izinlerini vermeniz gerekiyor. Bilhassa telefon kullanımı mevzusunda çömez olan kullanıcılar için büyük bir kullanım kolaylığı sağlaması en fazlaca beğenilen özelliklerinden.

Uzakta bulunan ve telefon kullanımı mevzusunda fazlaca iyi olmayan bir yakınınıza uygulamayı tanım etmeniz ve bu kullananların arama yapması oldukça kolay. Google Duo “Tık Tık” özelliği ile arayan kişiyi daha aramayı kabul etmeden görebilir ve buna bakılırsa aramaya yanıt verebilirsiniz. Bu özellik kapatılıp açılabiliyor fakat oldukça örneksiz ve fark yaratan bir durum heralde. Uygulamanın başlıca özellikleri;

  • Mütevazı arayüzü yardımıyla tek tuşla istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz.
  • Tık Tık Duo’nun canlı önizleme özelliği yardımıyla, daha aramaya yanıt vermeden arayanı görün.
  • Yüksek kalite ile Hem kablosuz hem de mobil ağlarda daha süratli ve daha güvenilir görüntülü görüşme yapın.
  • Android yada iOS kullanan tüm arkadaşlarınızla görüntülü görüşme yapın.

Google duo kurulum ve kullanımı resimli ifade

Uygulamayı marketten indirerek telefonumuza kuruyoruz. Google Play ve Apple Store marketten uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Google duo kullanim 1

Kurulum tamamlandıktan sonrasında “Gizlilik politikası” ve “Hizmet şartlarını” kabul etmeniz gerekiyor. “Kabul ediyorum” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz. Oluşturulan ekranda telefon numaramızı girmemiz gerekecek. Bu alana telefon numaramızı girip sms doğrulama işlemini tamamlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
Google duo kullanim 2

Google duo kurulumu tamamlandıktan sonrasında tek bir menü görmüş olacaksınız. “Görüntülü görüşme” seçeneğine tıkladıktan sonrasında rehberinizin en üst ekranında uygulamanın kurulu olduğu kişileri görmüş olacaksınız.

Bu kişilerden görüşmek istediğiniz kişiye dokunarak aramayı başlatabilirsiniz.

Google duo kullanim 5

Arama yaparken “Videonuz görünür durumda” uyarısını görmüş olacaksınız. Yazının başlangıcında belirttiğimiz benzer biçimde aram yaparken karşı taraf sizin görüntünüzü görüyor olacak. Isterseniz ayarlar’a giriş yaparak bu özelliği dönem dışı bırakabilirsiniz.

Google duo kullanim 3

Arama ekranında yalnız “Ön – arka kamera” ve “Mikrofon kapatma – açma” simgelerini görmüş olacaksınız. Uygulamada bunun haricinde bir fonksiyon yoktur. Bu seçenekleri kullanarak lüzumlu düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Google duo kullanim 4

Görüldüğü suretiyle Google Duo tam da amacına uygun hazırlanmış bir uygulama. Gereksiz özellikler ve geliştirmelerden uzak yalnız sizlere uzakları yakınlaştırmayı hedefleyen oldukça başarıya ulaşmış bir uygulma. Zaman içinde kullanıcılar tarafınca ilgilin oldukça artacağını ve görüntülü görüşme mevzusunda en oldukca kullanılan uygulamalardan biri olacağını düşünüyoruz. Daha şimdiden kullanıcılar sesli görüşme taleplerini iletmeye başladı bile. Google duo hakkında tüm sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. iyi eğlenceler !

Kaydet

Daha önce de Tumblr Hesabı Şikayet Etme konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

27 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published