Elektrikli Tesla Dünya Devi Olma Yolunda İlerliyor

, , Leave a comment

Elektrikli araba ve enerji şirketi Tesla Motors, üretimini tamamladığı arabaların saatte 60 mil (96 kilometre) hıza 2,5 saniyede ulaşmasını sağlayacak yeni bir elektrikli batarya ürettiğini duyurdu.

Tesla’dan meydana getirilen açıklamada, yeni geliştirilen 100 kilovat saatlik (kwh) bataryanın, markanın elektrikle çalışan Tesla Model S adlı aracını sıfırdan saatte 96 kilometre hıza 2,5 saniyede ulaştıracağı ve söz mevzusu modeli tam şarjla ABD standartlarında 315 mil (507 kilometre), Avrupa Birliği standartlarında ise 613 kilometre mesafeye taşıyabileceği açıklandı.

Açıklamada, yeni geliştirilen batarya yardımıyla, Tesla Model S’in dünyada 300 milin (483 kilometre) üstünde mesafeyi tek şarjla katedebilen ilk elektrikli otomobil olduğu bilgisine de yer verildi. Dünya genelinde sıfırdan saatte 96 kilometre hıza 2,5 saniyede çıkabilen LaFerrari ve Porsche 918 Spyder marka spor otomobillere işaret edilen açıklamada, söz mevzusu otomobillerin fiyatlarının 1 milyon dolar olduğu ve yalnız 2 kişilik yolcu kapasitesine haiz olduklarına dikkat çekildi.

tesla araba

tesla araba

Öte taraftan, Tesla Model S’in 5 erişkin ve 2 çocuk kapasitesine haiz olduğu bilgisine yer verilirken, bu modelin siparişi veren fakat hemen hemen anahtar teslimini tamamlanmamış müşterilerin 10 bin dolar farkla, Tesla Model S sahibi olan müşterilerin de 20 bin dolar farkla yeni bataryaya haiz olabileceği açıklandı.

Ek olarak, söz mevzusu yeni bataryanın Tesla’nın 7 erişkin kapasiteli ve elektrikle çalışan SUV tipi Model X adlı aracını sıfırdan saatte 96 kilometre hıza 2,9 saniyede ulaştıracağı ve tam şarjla ABD standartlarında 289 mil (465 kilometre), Avrupa Birliği standartlarında ise 542 kilometre mesafeye taşıyabileceği bildirildi.

Tesla Model S’in fiyatı 70 bin dolardan başlarken, Model X modeline ise 80 bin dolardan süregelen fiyatlarla haiz olunabiliyor.

Tesla Model S
Tesla Model 3
Elektrikli Araçlar
Pokemon Go Çılgınlığı
Volkswagen Elektrikli Araçlar

Daha önce de Würth Dizel Enjektör Temzileyici Deneyimim Yorumlar konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

12 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published