Domain Geçmişi Sorgulama Öğrenme

, , Leave a comment

Web sitesi kurarken alan adını belirlemek oldukça zor bir iştir. Jenerik bir domain bulmak, bu domain adresinin daha önceki bir gösterim yaşamı var mı ve seo açısından bir zarar oluşturuyor mu bunlar en temel konulardan biridir. Sizlerle paylaşacağımız 2 yararlı site yardımıyla , alan adının geçmişini detaylı olarak görebilirsiniz.

Domain ne kadar iyi ve jenerik olursa olsun, geçmişte arama motorlarından herhangi bir ceza aldıysa, hiçbir işinize yaramayacaktır. Ne kadar kaliteli içerik üretirseniz üretin çöp bir site olmaktan ileri gidemezsiniz. Domain, Backorder sürecinde devamlı Register firmaları bir adım daha öndedir. Buna sebep olarak geç güncellenen “Who is” kayıtları ve bu firmaların bu işi yapmasından dolayı anında “Register” sağlama imkanı gösterilebilir.

Şimdi domain geçmişini araştırma işlemine geçelim. Domain history checker ile kayıt geçmişini, Wayback machine ile gösterim geçmişini görsel olarak görebilirsiniz.

Domain History Checker‘e giriş yapmak için Tıklayın

İnternet Archive Wayback Machine giriş yapmak için Tıklayın

Wayback machine websitesine giriş yaptıktan sonrasında domain adını yazıp “Browse history” seçeneğine tıklıyoruz ve incelemek istediğimiz etken bir zamanı seçiyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
ozengen domain gecmisi 1

Seçtiğiniz tarih’te sitenin iyi mi bir görünüme haiz bulunduğunu görebilirsiniz. Bu işlem için web sitesinin online olması koşul değildir.

ozengen domain gecmisi 2

Domain History Checker aracı ile, domain adınız yazıp, domain kayıt tarihleri ve yönlendirilmiş nameserver kayıtlarını görebilirsiniz.

ozengen domain gecmisi 3

Alan adını satın almadan ilkin bu online araçları kullanarak kontrolleri yapmanızı tavsiye ederiz. İşlem hakkında yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Kaydet

Daha önce de Ücretsiz Cpanel Lisansı Kırma konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

63 kez okundu.

Paylaşın:
 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published