Bilgisayardan Canlı Periscope İzleme

, , Leave a comment

Periscope canlı yayınlarını aşağıdaki şekilleri kullanarak bilgisayardan seyredebilirsiniz. Mart 2015’te gösterim hayatına başlamış olan mobil canlı gösterim uygulaması Periscope, vatanımızda oldukça ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Uygulamanın yalnız İos ve Android sürümleri olduğundan şimdilik bir tek mobil cihazlarda kullananılabiliyor. İlerleyen zamanlarda Windows ve mac sürümlerinin yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Yayınları bilgisayarınızdan izleyebilmeniz için iki değişik yöntem bulunuyor. Yayınları online olarak sunan website vesilesiyle yada Twitter’da gelişmiş arama seçeneğini kullanarak yayınlara ulaşmanız mümkün.

Perisearch

Websiteye giriş yapmak için #Tıklayın

Perisearch websitesi yardımıyla ülkemizdeki yada dünyadan anlık yayınları takip ederek seyredebilirsiniz. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen ve reklamlar ile can sıkmayan bu siteyi kullanarak yayınları bilgisayardan kovuşturmak oldukça kolay.

periscope-arama

Twitter gelişmiş arama

Sponsorlu Bağlantılar
Twitter’ın gelişmiş arama seçeneği ile canlı gösterim araması yapabilir ve yayınları seyredebilirsiniz.

https://twitter.com/search-advanced Twitter gelişmiş arama seçeneğine giriş yaparak arama kısmına “LIVE on #Periscope” yazıyoruz.

Aramayı başlattığımız vakit tüm dünyadan canlı yayınlar arama sonucunda listelenmektedir. Eğer bir tek Türkçe yayınları aramak ve seyretmek istiyorsanız “Yazıldığı dil” seçeneğini Türkçe olarak değiştirmeniz gerekiyor. Yayını icra eden kullanıcı adını yada gösterim adını biliyorsanız arama kısmına bu tarz şeyleri da yazarak , direk seyretmek istediğiniz yayına bağlanabilir, yorum atabilir ve seyredebilirsiniz.

twitter-gelismis-arama

Periscope mobil uygulaması telefonun şarjını oldukça tüketmektedir. Yayınları bilgisayarınızdan kolayca kovuşturmak için bilgisayarınızda bu şekilleri kullanabilirsiniz. Periscope hakkında merak ettiğiniz tüm mevzular için sitemizi kullanabilirsiniz. Periscope ustalaşmış hilelerimiz için ilgili yazıya internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Yayınları bilgisayardan seyretmek mevzusunda sizlerinde ergonomik şekilleri var ise bizlere iletmeniz halinde yazımıza ekleyebiliriz. İyi Eğlenceler.

Kaydet

Daha önce de Google+ Hesap Askıya Alınması Çözümü konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

83 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published