Araba Fiyatları Ne Zaman Ucuzlar?

, , Leave a comment

Bir fazlaca kişinin merak etmiş olduğu ortalama olarak iki yıl ilkin otomobil piyasasında meydana gelen artışın yeniden eski haline gelip gelmeyeceği konusunu oldukça geniş çaplı araştırdıktan sonrasında baya moralim bozuldu diye bilirim. Bu artışın aslına bakarsak dünya genelinde yaşanmış olan krizin etkileriyle bağdaştırmak mümkün.

Şuan Türkiye’de yaşanmış olan bu probleminin en büyük sebebi faiz oranlarının ve ticareti birinci derecede etkileyen dolar ve Euro’nun beklenenin oldukça üstünde artışı, piyasalar düzelse dahi negatif bir halde otomotiv piyasasını etkilemeye devam edecek benzer biçimde görünüyor. Sizlerin de dikkatinizi çektiyse ikinci elde piyasa kıymeti  neredeyse iki yıl öncesine nazaran aracın değerinin  % 40-50 sine yakın artış gözlemlenmekte.

Benim size tavsiyem kullandığınız aracı piyasa değerinin üstünde bir sayı gördünüz diye satmayın, ilkin alacağınız aracın piyasasına bir bakın aslen eskisine bakılırsa ikinci el piyasada değişen bir şey yok zira aracınızı ederinin üzerine satıyor ve alacağınız aracada ederinin üstünde para ödüyorsunuz bu yüzden fark eden bir şey yok, sadece sıfır otomobil alacakların vay haline şundan dolayı aradaki yar hakkaten dağlar kadar. Mesela iki yıl ilkin kasa yenilemek istediğinizde cebinizden çıkan parayla şuan çıkan içinde inanılmaz bir fark var hesaplamalarımıza bakılırsa bu fark % 50 civarında. Bir de bu vakası seçime ve siyasete bağlayanlar var bana soracaktır olursanız boşa bekliyorlar bu sebeple artık negatif olarak ne giriyorsa bir adım bile gerileme gerçekleşmiyor bu bence fakirleştiğimizin gerçekçil bir örneği oldukça çalışmamız lazım fazlaca.

Daha önce de Otomobilde Termostatın Görevi Nedir konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

16 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published