810 Beygir Gücünde Canavar Gibi Bir Elektrikli Otomobil

, , Leave a comment

“Black Mamba” adında olan elektrikli araç 2017 senesinde satışa sunulacak ve 810 beygir gücünde olacak.

Malta, elektrikli araç mevzusunda pek bilinmiyor fakat Silex Power adında olan bir şirket Valene Motors adlı bir şirket vasıtasıyla üç tekerlekli bir bisiklet üretmeye hazırlanıyor. Bu aracın en düşük performanslı modelinin 107 beygir gücünde olacağı ve 100 km hıza 4.2 saniyeden daha azca bir sürede ulaşacağı söyleniyor. Eğer bu denilen kulağa olanaksız geldiyse en kuvvetli modelin 810 beygir güce haiz olacağı söylentisinin gerçekliğini de sizlere bırakıyoruz.

mamba

Tıpkı Morgan EV3 şeklinde Black Mamba’da da manevra için iki ön ve itiş gücü için arkada tek bir teker bulunacak. Bu durumda, merkezi bir motor gücü sağlarken batarya sürücünün arkasında yer alacak.

yhasd

Sürücüler 180 km menzilli 15 kWH, 310 km menzilli 30 kWH ya da 500 km menzilli 50 kWH motor seçeneklerinden birine haiz olabilecekler.

Valene Motors, Black Mamba’nın şasesi için çelik ve beden için bileşim maddeler kullanacak. Aracın uzunluğunun ise minimum 3.71 m olacağı söyleniyor.

ityutyu

Firmanın söylediğine bakılırsa Black Mamba şu anda prototip geliştirme aşamasında ve 116 bin TL’lik fiyatıyla gelecek yıl satışa sunulacak. Bu biçim bir elektrikli vasıta kulağa hoş ve keyifli gelebilir fakat bilinmeyen bir firmadan vasıta alma mevzusuna şüpheci yaklaşmak kimi zaman en iyi seçenek olabilir. Bizlere bakılırsa şimdilik yapılacak en iyi şey aracın satışa sunulmasını ve geri dönütleri beklemek olacak.

Kaydet

Daha önce de Opel Kampanyaları 2016 konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

8 kez okundu.

Paylaşın:

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published