Salatalık Maskesinin Yapılışı

, , 11 Comments

salatalık maskesi

Salatalık maskesi en kolay yolda 2 adet salatalık ve bir kaşık yoğurtla yapılabilir. 2 salatalığı rendeler, bir kaşık yoğurtla iyice karıştırırsınız maskeniz hazır olmuş olur. Bu maskeyi bir tabaka halinde cildinize sürüp yaklaşık 20 dakika bekleyip durulayabilirsiniz. Bu maske ciltteki yağı emer ve cildinize berraklık kazandırır. Tamamen doğal olduğu için oldukça faydalıdır.

 

Yukarıda anlattığımız salatalık maskesinin en kolay tarifiydi. Bu karışıma birşeyler ekleyerek etkisini de arttırmak mümkün. Bir de öyle bir tarif yapalım. Öncelikle gerekli malzemeler;

 • 1 adet salatalık
 • 2 tatlı kaşığı elma sirkesi
 • 2 tatlı kaşığı susam yağı
 • 1 adet yumurta

Yapılışına geçelim;

Salatalığı soyup 5 kalın dilimini mikserde püre haline getiriyoruz, üzerine 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı susam yağı ilave ediyoruz. Yumurtanın akın ayırıp sadece sarısını karışımımıza ilave ediyoruz ve çırpıyoruz. Krem haline gelince cildimize sürüp yaklaşık 45 dakika bekletiyoruz. Daha sonra tabakayı çıkarıp cildimizi bol su ile yıkıyoruz ve ferahlığı hissediyoruz. Cilt bakımı için en az maliyetli ve en faydalı yöntemlerden biridir bu.

5.123 kez okundu.

Posted in Cilt Bakımı.

Author

Home Page

İnternetle tam anlamıyla 2003 yılında haşır neşir olmaya başladım. Yıllarca gereksiz işler yapıp zaman öldürdüm internette sonra ufak tefek blog kurma girişimlerim oldu ama hiçbirini sürdürmedim. 2007 yılında tam anlamıyla webmasterlık hayatım başladı, siteler kurmaya başladım zaman geçtikçe bu alanda uzmanlaşıp hayatımı webmasterlığa endeksledim. Şu an saatlerce bilgisayar başında oturup blogram.org ile ilgileniyorum, dışarı çıktığımda ise her fırsatta telefondan takip ediyorum sitemi, gelen yorumları onaylıyorum mümkünse cevap yazıyorum. 2007'den bu yana webmasterlık dışında bür meslek de düşünmedim. Üniversite bitti ama pek de SSK'lı bir iş kaygım yok :)

 

11 Responses

 1. yekta cankuş

  06/04/2012, 10:50 am

  ewett cildımızı canlaandırmak ellerımızın ucun da ben denedım sızde uygulayın bence….

  Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published