"Asla geçmişte yaşama, ama daima geçmişten ders al." - Mevlana
Ana Sayfa » Güncel

Gelir Uzman Yardımcılığı Maaşı

Etiketler:
23 Ocak 2013 0 Yorum
gelir uzman yardımcılığı maaşı

gelir uzman yardımcılığı maaşı

Gelir uzman yardımcılığı maaşı 2013 yılı 15 ocak itibariyle 2.356TL’dir. 666 sayılı KHK hükmü gereğince, ek mesai ücretleri kaldırılmıştır. Bu yüzden gelir uzman yardımcıları büyük bir gelir kaybına uğramıştır.Çoğu gelir uzman yardımcısı adayı ve hâlen çalışmakta olan gelir uzmanları bu düzenlemeden bir hayli rahatsız olmuştur ve mesleklerini değiştirme aşamasına gelmiştir.

Gelir uzman yardımcıları, düzenlemeden önce tek mesai 280TL, çift mesai 560TL ek mesai ücreti alıyorlardı. Bu gelir kaybı yüzünden, zaten kurumdan kaçışlar fazlayken bu durum bu süreci daha da hızlandıracaktır. Zaten çoğu gelir uzmanı yardımcısı, gelir uzmanlığı yeterlilik sınavından önce farklı mesleklere geçmekteydi. Bu nedenle kariyer meslek gibi görünen Gelir Uzmanlığı, kariyer meslekler içinde üvey evlat olmuştur.

Anayasa Mahkemesi 666 sayılı KHK’nın fazla mesai ile ilgili kısmını iptal etmiştir ve yeni düzenleme için Maliye Bakanlığı’na 9 ay süre tanımıştır. Kurum içindeki beklentilere göre, önceden ek mesai ile birlikte 2800Tl civarında olan maaşın, yapılacak yeni düzenlemeyle ek mesaisiz 2800TL civarına çekilmesi beklenmektedir. Gelir uzman yardımcılığı maaşı hakkında daha detaylı bilgi, edindiğimiz bilgiler doğrultusunda önümüzdeki günlerde sayfamıza eklenecektir.

Daha önce de 2013 KPSS Başvuruları Ne Zaman konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

3.825 kez okundu.

Yorumunuzu eksik etmeyin!

Yorum yapabilir ya da sitenizden geri izleme sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu konudaki yorumları RSS ile takip edebilirsiniz.

Yorumlara alakasız link eklemeyiniz.

Aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>