En Çok Para Kazandıran Popup Reklam Siteleri

, , Leave a comment

Webmasterların %99’u sitelerini para kazanmak amacıyla inşa ederler. Birçok site Google’un reklam servisi olan Adsense üzerinden para kazanır. Bir kısmı ise gerek içerikten dolayı Adsense alamadığından gerekse banlı olmaları gibi sebeplerden ötürü başka reklam firmaları ile çalışmak zorunda kalırlar. Özellikle içerik bakımından Adsense yayınlayamayan siteler ise popup reklam modelini tercih ederler.

Peki nedir bu Popup reklam modeli?

Özellikle film sitelerine girince görmüşsünüzdür, siz herhangi bir yere tıklayınca otomatik bir pencere açılır. İşte buna popup reklam deniliyor. Kullanıcıların isteği dışında zorla açılan bir reklam olduğundan ziyatetçiler tarafından sevilmez ve siteler için olumsuz bir seo puanı taşır. Ancak bu tarz sitelerin en büyük gelir kapısı olduğundan, webmasterlar popup‘tan vazgeçmezler.

Peki En Çok Kazandıran Popup Reklam Siteleri Hangisidir?

Öncelikle şunu üzülerek belirtmek gerekiyor ki Popup reklamda Türk firmalarından uzak durmanız gerekiyor. İp havuzu ve popup engelleyici bahaneleri ile sayımları olabildiğine düşük tutarlar. Kaldı ki Türk reklamcıların kullandıkları yazılımlara dışardan müdahale edildiğini bilmeyen yoktur. Sayım oranlarını ayarlayarak size istedikleri tutarda para kazandırırlar. Bu yüzden bizim tercihmiz yabancı popup reklam siteleridir. Bunun en büyük faydası ise ödemeyi dolar üzerinden almanızdır. Şu sıralar dolar kurunun 3.56TL olduğunu düşündüğümüzde kazançlar cezbedici olabiliyor. Bu yazımızda size tüm firmalar ısaymak yerine en çok kazandıran firmayı tanıtacağız.

PopAds Popup Reklam

Popads.net hem popup hem de popunder reklam sunan bir firmadır. Reklamları seçerken birçok ayarlamayı yapabiliyorsunuz. Sayımları düşük olsa da kazanç kurdan dolayı tatmin edici düzeydedir. Bu site üzerinden elde ettiğimizson beş güne ait tekil hitimiz ve getirisi aşağıdaki tablodaki gibidir.

5,071 0,69$
4,714 0,71$
3,765 0,58$
2,434 0,32$
2,202 0,29$

Yani popads’e gönderdiğimiz 5 günlük toplam tekil hit 18.186 iken kazancımız ise 2.59 dolardır. Bu tutarı güncel kur ile çarptığımızda 9.22 TL yapıyor. Yani 1000 tekil ziyaretçi için yaklaşık olarak 50 kuruş kazanmışız. Türk firmaları ile bu rakamları bile görmek hayal açıkçası. Şu an en çok kazandıran popup reklam firması testlerimize göre popads.net.

Popads ödeme yöntemi konusunda birçok seçenek sunuyor. Paypal, banka transferi ve Payoneer seçenekleri mevcut. Ancak banka transferi alabilmek için alt limit 2.000 dolar. Bu limit paypal’de 5, Payoneer’da ise 20 dolar. Biz paypal seçeneğini tercih ediyoruz be burdan gelen ödemeleri yurtdışı harcamalarımızda kullanıyoruz. Ayrıca komisyon karşılığında banka hesabımız da çekebiliyoruz. Malumunuz Paypal Türkiye faaliyetlerine son verdi.

Daha önce de SSH Klasör Sıkıştırma konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published