Depresyon Belirtileri ve Depresyon Hakkında Bilinmeyenler

, , Leave a comment

Hayattan tat almamakla başlayan ve gün geçtikçe kişiyi intihara kadar sürükleyebilen bir rahatsızlık olan depresyon, son dönemde oldukça artış göstermiştir. Kolaylıkla tespit edilebilirdir depresyon belirtileri. Ekonomik sıkıntılar, kişilerin borç içinde yaşamaları, sevgi konusunda açlık hissetmeleri ve birçok iletişim problemlerinin sebep olduğu hastalığın teşhisi ve tedavisi konusunda geç kalınmaması gerekir.

Geçici ruh bunalımlarını, üzüntüleri, neşesizliği depresyon olarak adlandırmak yanlıştır. Depresyon teşhisi konulması için kan testiyle birlikte birçok muayene işlemleri gerçekleşir. Depresyon hakkında bilinmeyenler oldukça fazladır, kişiler en ufak bir ruh sıkıntısını depresyon zannedebilmektedir. Depresyonun nedenlerinin iyi belirlenmesi ve kişinin ruhsal bunalımının derecesi çok önemlidir.

Depresyona giren kişide ağlama krizleri görülebilir, çevredekilerin her dediğine alınganlık gösterilir. İçedönük bir yapı görüldüğünden, her olay ve konuşma şahsi algılanır. Kişi kendini sevgiye layık görmez, kendine kızar, büyük bir isyan duyar. Suçluluk duygusu yoğunlaşır, kendini ve hayatı anlamsız bulur. Cinsel sorunlar, sürekli uyku hali, çabuk kızma ve ani tepkiler depresyonun diğer belirtileridir.

Depresyon hakkında bilinmeyenler arasında en önemlisi, kişinin mutsuz hissetmesinin genetik ve hormonal dengesizlikten kaynaklı olabileceğini bilmektir. Hormon

depresyon belirtileri

testi yaptırmak, aile içinde daha önce depresyon geçiren varsa genetik faktörlerin değerlendirilmesini istemek, fiziksel ağrıların nedenini önemsemek depresyon tanısının konulmasına yardımcı olacaktır. Gideceğiniz hekimi önceden araştırmanız ve ona güvenmeniz tedaviden yanıt alma açısından çok önemlidir. Psikolojik rahatsızlıklarda hekim hasta iletişimi iyileştirmeyi hızlandırır.

Depresyon belirtileri yukarıda saydıklarımızla sınırlı değildir. Fakat bu belirtiler sizde de görünüyorsa vakit kaybetmeden bir hekime danışmanızı mutlaka öneriyoruz.

Daha önce de Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır? Detaylarıyla Öğrenin konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published