Cam Filmi Nasıl Sökülür

, , Leave a comment

Bilindiği üzere yapılan son değişiklikle araç camlarında cam filmi kullanılması artık tamamen yasaklandı. En açık renkteki filme bile ceza kesiliyor. Hâl böyle olunca hepimiz cam filmi nasıl sökülür diye aramaya başladık. Edindiğimiz bilgileri ve yaşadığımız tecrübelere bu yazımızda ve videomuzda ulaşabilirsiniz.

Cam Filmi Kolay Yoldan Nasıl Sökülür

Aracınızda kaliteli cam filmi kullanıldıysa söküm işinde zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz. Bir cımbız veya maket bıçağı yardımıyla camın köşe tarafından filmin ucunu kaldırın ve devamında elle filmi sökmeye başlayın. Film cama güçlü bir şekilde yapışık olduğundan biraz kuvvet uygulamanız gerekecektir. Kuvvetli ve dikkatli bir şekilde filmi sökün. Filmi sökerken dik bir açıyla değil de eğik bir açıyla çekin ki yırtılıp işinizi zorlaştırmasın. Aşağıdaki videoda pratik bir çekilde cam filmi nasl sökülür izleyebilirsiniz.

Görüldüğü üzere hiç zorlanmadan cam filmlerini söktük. Bazı yerlerde küçük cam filmi parçacıkları kaldı onu da tırnak yardımıyla aşağıdaki şekilde temizledik. Tırnakla temizlemenin faydası; camınız hiçbir şekilde çizilmez. Keskin hiçbir alet kullanmayın bu işlem için.

Arka cama ise hiç dokunmadık. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz üzere filmler camlara güçlü bir şekilde yapıştırılmış durumda. Kelebek camdaki servis yardım çıkartmasını bile söktü götürdü. Arka camdaki rezistanslara neler yapmaz 🙂 Profesyonel ve garantili ellerde yapılmadıkça arka camdaki filmi sökmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Daha önce de Boya Koruma Ne İşe Yarar konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published