"Hayatınız, seçtiğiniz kadındır. Bir kadın değil bir hayat seçersiniz çünkü."
Ana Sayfa » Teknoloji

Android Dns Ayarları Değiştirme

Etiketler:
19 Mart 2013 0 Yorum
android dns ayarları değiştirme

android dns ayarları değiştirme

Android dns ayarları değiştirme için birçok yol mevcut ama biz size en zahmetsiz, en kolay ve kesin olan yolu anlatacağız. Manuel olarak yapılan dns değiştirme işlemlerinde wi-fi kesilme sıkıntısı yaşanabiliyor bu yüzden bu işlemi sizlere ufak bir uygulama ile yaptıracağız. Programın adı “Set DNS” bunu Google Play’den aratarak cihazınıza indirebilirsiniz, ayrıca direkt link https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.mytechie.setDNS&hl=tr buraya tıklayarak da telefonunuza gönderebilirsiniz.

Bu uygulamayı android cihazınıza kurup çalıştırıyorsunuz ve resimde görüldüğü gibi “Apply” yazan yere tıklayıp Active DNS yazan yerin 8.8.8.8, 8.8.4.4 olmasını bekliyorsunuz. İşlem tamamlanmıştır artık Android cihazınızla internette özgürce gezinebilirsiniz.

Daha önce de DNS Ayarları Değiştirme konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

161 kez okundu.

Yorumunuzu eksik etmeyin!

Yorum yapabilir ya da sitenizden geri izleme sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu konudaki yorumları RSS ile takip edebilirsiniz.

Yorumlara alakasız link eklemeyiniz.

Aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>